Plamen
Mladí hasiči Chlumec nad Cidlinou
Plamen
Přehled účasti ve hře Plamen
Rok 1975 - Založení oddílu Mladých požárníků
Soudruzi požárníci ze ZO SPO Chlumec nad Cidlinou zjistili, že pomalu, ale jistě socialisticky stárnou a spravedlivé komunistické společnosti zřejmě nedožijí, tudíž je nutné doplnit řady o nové mladší, soudruhy. Jako pokrokově demokratická se jevila a byla jednomyslně odhlasována, při výroční členské schůzi v restauraci hotelu ASTRA, ta cesta, kterou razili i soudruzi v SSSR a tou jednoznačně byla výchova mladé komunistické generace. První a to velmi neúspěšný nábor se konal mezi svazáky, ale tento nábor nedopadl dobře, neboť se žádný mladý soudruh z nepochopitelných důvodů nepřihlásil. Druhý nábor dopadl výrazně lépe. Dostavili se tři chlapci, pouze zde byl jeden nedostatek, že ani jeden z nich, nebyl členem Pionýrské organizace Socialistického svazu mládeže. Byli to abecedně tito tři 10ti letí hrdinové: Luboš Horňáček, Petr Zborník a Zdeněk Žofák. Tito tři rekové, si tehdy pod nezkušeným vedením mladého Václava Zborníka (34 let) dali závazek, který do příští schůzky splnili každý na 100% a přivedli na další schůzku tři nové členy. I přes tehdy nepříznivé klimatické podmínky zimy roku 1975 se podařilo Václavovi zformovat 11 mladých nadějných členů a přihlásit je do okresního kola hry Plamen. Za ten počin se mu dostalo velké odměny při výroční členské schůzi v restauraci U jelena, kde mu osobně poděkoval předseda ZO SPO Chlumec n.C. soudruh Ota Kolář.
Průkopníci cesty pozdějším mistrů republiky a vicemistrům a mistrům světa:
BEREŠČÁK Michal, HUJBERT Gejza, NEDVĚD Jiří, bratři Josef a Petr NOŽIČKOVI, STEKLÝ Vladislav, ZBORNÍKOVI Karel, Petr a Dáša, ŽOFÁK Zdeněk a ŽIVNÝ Milan.
Rok 1976 – První soutěž Mladých požárníků z Chlumce
První soutěž, které se tehdy mladý a vykulený oddíl zúčastnil bylo okresní kolo konané v Měníku.
Pohled do historických zápisů dává jasný signál o zrozené Nově celostátní hry Plamen. Průkopníci zazářili a obsadili v konečném umístění fantastické 3. místo. Toto umístění se stalo jakýmsi předvojem pro další působení Mladých požárníků z Chlumce na dalších soutěžích v blízké budoucnosti. Čtenář může posoudit sám: první účast na krajském kole – 3. místo (Choceň 1979), první účast v celostátním kole – 3.místo (Světlá n.S. 1981), první účast na mezinárodní olympiádě hasičů – 3.místo. Voklabruck,Rakousko 1985)
Ročník 1976/77 celkem členů 21 - starší kat.
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: 9. místo
Ročník 1977/78 celkem členů 23 – starší kat.
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen:
družstvo „A“ 4. místo, družstvo „B“ 3.místo
Ročník 1978/79 celkem členů 26, starší - 13, mladší - 13
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen:
starší 2. místo, mladší 1.místo
První vítězové okresního kola z Chlumce n.C.:
Bereščák Michal, Bereščáková Martina, Hlídek Miroslav, Hoffman Miloš, Jadrný Petr, Novotný Václav, Nožička Josef, Nožička Petr, Štěpán Michal, Zborník Karel, Zborník Milan, Zborníková Dáša, Zborníková Marcela.
Krajské kolo Choceň - 3. místo
Bereščák Michal, Bereščáková Martina, Hoffman Miloš, Nožička Josef, Nožička Petr, Štěpán Michal, Zborník Petr, Zborníková Dáša, Zborníková Marcela, Živný Milan.
Ročník 1979/80 celkem členů 28, starší - 13, mladší - 15
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen:
starší 2. místo, mladší 1.místo
Umístění v krajském kole – Seč: 7. místo
Bára Miloslav, Bereščák Michal, Drahorád Karel, Nedvěd Jiří, Steklý Miloš,Steklý Vladislav, Šmíd Pavel, Velebová Helena, Zborník Petr, Živný Milan.
1981-1990
Ročník 1980/81 celkem členů 33, starší - 22, mladší - 11
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 5. místo
mladší 3.místo
Krajské kolo Hradec Králové - 1. místo
První vítězové krajského kola z Chlumce n.C.:
Jadrný Petr, Jirousek Jindřich, Novotný Václav, Nedvěd Jiří, Staněk Václav, Steklý Miloš, Šmíd Pavel, Štěpán Michal, Zborník Petr, Živný Milan.
Celostátní kolo Světlá nad Sázavou - 3. místo
Jadrný Petr, Hofman Miloš, Novotný Václav, Nedvěd Jiří, Staněk Václav, Steklý Miloš, Šmíd Pavel, Štěpán Michal, Zborník Petr, Živný Milan.
Ročník 1981/82 celkem členů 33, starší - 18, mladší - 15
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
mladší 2. místo
Krajské kolo Česká Skalice - 1. místo
Celostátní kolo Svit - 6. místo
Bereščák Michal, Bereščáková Martina, Burger Roman, Hoffman Miloš, Jadrný Petr, Nožička Josef, Nožička Petr, Staněk Václav, Štěpán Michal, Zborník Karel.
Ročník 1982/83 celkem členů 51, starší - 19, mladší - 32
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
mladší 3. místo
Krajské kolo Holice - 2. místo
Ročník 1983/84 celkem členů 38, starší - 16, mladší - 22
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
mladší 2. místo
Krajské kolo Hradec Králové - 1. místo
Celostátní kolo Svit - 2. místo
Bereščáková Martina, Ďoubalová Lenka, Giesche Jiří, Hlídek Miroslav, Nožička Petr, Synek Petr, Štěpán Michal, Zborníková Dáša, Zborník Karel, Zborník Milan.
Ročník 1984/85 celkem členů 40, starší - 23, mladší - 17
Celkové umístění v obvodovém kole: starší „A“ 1. místo
mladší 2. místo
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
mladší 1. místo
Krajské kolo Polička - 4. místo
Ročník 1985/86 celkem členů 39, starší - 27, mladší - 12
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 8. místo
mladší 1. místo
Krajské kolo Rychnov n.K. - 1. místo
Celostátní kolo Svit - 4. místo
Divišek Tomáš, Černá Radka, Macháček Pavel, Krnáč Vlastimil, Kycelt Václav, Staněk Petr, Synek Miloslav, Zborník Marek, Zborník Jiří, Živný Jan.
Ročník 1986/87 celkem členů 42, starší - 27, mladší - 15
Celkové umístění v obvodovém kole: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 2.místo
mladší 1. místo
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 3. místo
mladší 1. místo
Krajské kolo Pardubice - 1. místo
Celostátní kolo Hradec Králové - 1. místo
První mistři ČSSR z Chlumce n.C.:
Černá Radka, Divišek Tomáš, HABANEC Pavel, Krnáč Vlastimil, Kycelt Václav, KYCELTOVÁ Lenka, Staněk Petr, ŠŤASTNÁ Naďa, VESELÁ Jolana, Živný Jan.
Vedoucí družstva: ZBORNÍK Václav
Ročník 1987/88 celkem členů 44, starší - 29, mladší - 15
Celkové umístění v obvodovém kole: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 2.místo
mladší „A“ 1.místo
mladší „B“ 2.místo
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 3. místo
mladší 1. místo
Krajské kolo Broumov - 2. místo
Ročník 1988/89 celkem členů 38, starší - 24, mladší - 14
Celkové umístění v obvodovém kole: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 5.místo
mladší „A“ 1.místo
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 7. místo
mladší 1. místo
Krajské kolo Broumov - 1. místo
Celostátní kolo Havlíčkův Brod - 8. místo
Havlínová Jitka, Hybler Martin, Jirout Lukáš, Liebich Pavel, Turel Ladislav, Šumský Miloš, Vaníček Michal,Vávrová Martina, Vilgoš Jaroslav, Vokatý Petr.
Ročník 1989/90 celkem členů 30, starší -17, mladší - 13
Celkové umístění v obvodovém kole: starší „A“ 1. místo
mladší „A“ 1.místo
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
mladší 1. místo
1991-2000
Ročník 1990/91 celkem členů 27, starší -12, mladší – 15
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
mladší 1. místo
Ročník 1991/92 celkem členů 32, starší -14, mladší – 18
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
mladší 1. místo
Oblastní kolo Bílé Poličany - 1. místo
Celostátní kolo Praha- 2. místo
Mistrovství ČR Praha- 1. místo
První mistři ČR z Chlumce n.C.:
ČERNÝ Antonín, KONČICKÁ Lucie, KRÁTKÁ Kateřina, LIEBICH Pavel, LIEBICH Jan, PAVLAS Marian, ROHLÍČEK David, ROHLÍČEK Eduard,VOŠOUST Tomáš, VRZÁŇ Josef.
Vedoucí družstva: ZBORNÍK Václav
Ročník 1992/93 celkem členů 33, starší -19, mladší – 14
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 7. místo
mladší 1. místo
Oblastní kolo Letohrad - 1. místo
Mistrovství ČR Vlašim- 1. místo
Zatím poslední mistři ČR z Chlumce n.C.:
ČERNÝ Antonín, HOLAN Jiří, KARASOVÁ Michaela, KONČICKÁ Lucie, KRÁTKÁ Kateřina,Kuncová Markéta, LIEBICH Jan, MORÁVKOVÁ Lucie,ROHLÍČEK Eduard, ZEJDL Jindřich.
Vedoucí družstva: ZBORNÍK Václav
Ročník 1993/94 celkem členů 30, starší -16, mladší – 14
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
mladší 1. místo
Ročník 1994/95 celkem členů 25, starší -14, mladší – 11
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 3. místo
mladší 2. místo
Ročník 1995/96 celkem členů 34, starší -17, mladší – 17
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 5. místo
mladší 1. místo
Oblastní kolo Havlíčkův Brod - 3. místo
Ročník 1996/97 celkem členů 38, starší -17, mladší – 21
Neoficiální halové Mistrovství ČR - Havířov 4.místo
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
mladší 1. místo
Ročník 1997/98 celkem členů 49, starší -16, mladší – 33
Neoficiální halové Mistrovství ČR - Havířov starší 6.místo
mladší 9.místo
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
mladší 1. místo
Ročník 1998/99 celkem členů 46, starší -17, mladší – 29
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo
mladší„B“ 2. místo
Ročník 1999/2000 celkem členů 37, starší -17, mladší – 30
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
starší „B“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo
mladší„B“ 3. místo
2001-2009
Ročník 2000/01 celkem členů 47, starší -23, mladší – 24
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
starší „B“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 2. místo
Ročník 2001/02 celkem členů 40, starší -20, mladší – 20
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 2. místo
Oblastní kolo Dvůr Králové nad Labem - 1. místo
Mistrovství ČR Třebíč- 6. místo
Cincibus Petr, Černá Jana,Hlaváčková Petra,Horák Štěpán,Miffek Pavel,Popelková Alena, Přerovská Krystýna, Uchytilová Bára, Zborníková Dana P. , Zborníková Karolína.
Jana ČERNÁ – Mistr České republiky v běhu na 60m překážek (14,13)
Ročník 2002/03 celkem členů 47, starší -23, mladší – 24
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 2. místo
Oblastní kolo Dobruška - 2. místo
Ročník 2003/04 celkem členů 51, starší -22, mladší – 29
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 3. místo
starší „C“ 5. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 2. místo
Oblastní kolo Hradec Králové - 2. místo
Ročník 2004/05 celkem členů 52, starší -24, mladší – 28
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
starší „B“ 4. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 2. místo
Ročník 2005/06 celkem členů 50, starší -24, mladší – 26
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
starší „B“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 3. místo
Oblastní kolo Nová Paka - 3. místo
Ročník 2006/07 celkem členů 42, starší -21, mladší – 21
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 5. místo
Oblastní kolo Dvůr Králové nad Labem - 1. místo
Mistrovství ČR Zlín- 5. místo
Cincibusová Linda, Ditrych Marek, Erben Michal, Hartman Jakub, Havlík Stanislav, Hlídková Jana, Horák David, Kopecká Denisa, Synek Petr, Zborník Petr .
Ročník 2007/08 celkem členů 42, starší -21, mladší – 21
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 1. místo
starší „B“ 3. místo
mladší“A“ 1. místo mladší„B“ 5. místo
Oblastní kolo Polička - 5. místo
Ročník 2008/09 celkem členů 26, starší -11, mladší – 15
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší „A“ 2. místo
mladší“A“ 1. místo
Oblastní kolo Solnice, Bystré v O.h. - 5. místo
Ročník 2009/10 celkem členů 42, starší -21, mladší –
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší 2. místo
mladší 3. místo
Oblastní kolo Nová Paka - 5. místo
Ročník 2010/11 celkem členů 42, starší -21, mladší –
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší 1. místo
mladší 3. místo
Ročník 2011/12 celkem členů 28 starší - 11, mladší – 17
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší 1. místo
mladší 1. místo
Ročník 2012/13 celkem členů 29, starší -12, mladší –17
Celkové umístění v okresním kole hry Plamen: starší . místo
mladší . místo